PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=437956}
3,7 1 127
ocen
3,7 10 1 1127
Cross: Amulet i berło
powrót do forum filmu Cross: Amulet i berło

Film zaczyna się od mocnego uderzenia, od wstrząsających wydarzeń. Nieopodal Hipermarketu para dobrze ubranych i ładnie uczesanych mężczyzn, około 40 tki napada z znienacka na małą dziewczynkę by zabrać jej aparat za 30 dolarów, który zakupiła wcześniej w Hipermarekcie… Brutalnie bija dziewczynkę i zabierają jej aparat, ale nagle z znienacka pojawia się kolejna grupka facetów też ładnie ubranych i uczesanych i oni atakują tamtych dwóch, którzy napadli na dziewczynkę… Ale żeby tego było mało za chwilę pojawia się kolejna grupka ładnie ubranych i uczesanych facetów którzy są z mafii rządzącej miastem i też mają chrapkę na ten aparat (taki różowy 2 mega pixele) wywiązuje się jatka i strzelanina, giną ludzie… Ci dobrzy ratują dziewczynkę i oddają jej aparat fotograficzny. Dziewczynka zastanawia się kim byli jej zbawcy, okazuje się że to grupka mężczyzn około 30 tki która często wspólnie spędza czas w okolicach Hipermarketu, kupują tam piwo i chipsy serowo cebulowe z nagrodami… Mają swoją bazę, ich głównym zajęciem w życiu jest picie piwa, jedzenie chipsów i granie w bilard oraz opowiadanie sobie nawzajem nie śmiesznych kawałów. W swojej bazie znajdują w paczkach chipsów magiczne amulety, i zaczynają wierzyć, że mają nadludzkie moce… W tym czasie żli faceci z mafii chcą zdobyć magiczne berło, które zamienia ludzkie mózgi w kupy. Na usługach złych facetów z mafii jest pewien szalony doktor, który przy pomocy berła zamieniającego ludzkie mózgi w kupy, chce stworzyć Kupołaka, niezwykle potężną istotę połączenie Wilkołaka, Człowieka i kupy. Grupka tych dobrych facetów w tym czasie spędza miłe chwile na lansowaniu się, ich szef lansuje się w barze gdzie zgrywa twardziela i poznaje piękną młodą kobietę, która od razu chce iść z nim do łóżka, jadą do jego mieszkania, ale jak ona się rozbiera on nagle dostaje wizji jak to jego ojciec dał mu kiedyś w dzieciństwie plastikowy amulet taki świecący zabawkowy (dla dzieci od lat 5 do 12) i się wzrusza… Nie ma ochoty na seks z piękną młodą kobietą, ona też jest wzruszona historią o jego ojcu, który dał mu plastikowy amulet, oboje są niesamowicie wzruszeni i jest to jedna z najbardziej wzruszających scen w filmie, zamiast uprawiać seks oglądają wspólnie w TV „teletubisie” W tym samym czasie zli faceci napadają na bezbronną kobietę myjącą w łazience zęby i zawożą ją do doktora który chce ją zamienić w Kupołaka by mieć władzę nad światem. Ci dobrzy faceci jak się o tym dowiadują że tamci zli chcą przy pomocy Berła wysysać ludziom mózgi i zastępować ich mózgi kupami, oraz że chcą stworzyć niezwykle groźnego Kupołaka, to zaczynają ich szukać. W tej części filmu która trwa dość długo możemy zobaczyć facetów chodzących z pistoletami po jakichś pomieszczeniach szukając tych złych facetów, w sumie dużo chodzą i dalej opowiadają sobie nie śmieszne dowcipy, bardzo dużo chodzą i wyglądają groźnie, robią groźne miny. W sumie to dalej już nie wiem, co się działo bo musiałem wyłączyć film, tylko sobie go przewinąłem do końca, i w sumie Ci faceci dalej chodzili z bronią i gadali nieśpieszne dowcipy ale tych złych już nie było i Kupołaka też, to sądzę że im się udało.

ocenił(a) film na 1
glupinick1

Musiałeś się nieźle wnerwić podczas "seansu" że chciało Ci się aż tyle tekstu napisać o tym tworze filmopodobnym - ja osobiście byłem wstrząśnięty że Vinnie Jones i pamietny z Zielonej mili Michael Clarck Duncan odważyli się w czymś takim wystąpić....Ponawiam apel z własnego postu - czy miałeś może nieprzyjemność obejrzeć kiedyś gorszy film ??? W moim rankingu Cross przebił wszystko nawet Lies and illusions ze Slaterem i The traveler z Kilmerem i Blood out również z Kilmerem. W tej chwili Cross to mój absolutny i niedościgniony "faworyt" przebija nawet Nude nuns with big guns (tak, tak - istnieje film o takim tytule - owszem nędzny, ale przynajmniej z założenia jest - co prawda kiepskim i nieudanym - ale PASTISZEM vel Maczeta, a Cross był na serio)

piotrbimbasik

Oj powiem Ci, że rzadko się denerwuję na filmach i z reguły nawet niektóre szmiry oglądam do końca cierpliwie ale to coś (bo ciężko to nazwać filmem tak mnie wpieniło że autentycznie nie wytrzymałem nie oglądnąłem do końca... A recenzja no cóż takiego czegoś jak ten "film" naprawdę dawno nie widziałem, 10 milionów ponoć na to coś poszło... I jeszcze to sprzedają w sklepach za 55 zł wooow, musiałem napisać tą recenzję, może ludzi odstraszy :) i zrobię dobry uczynek dla paru osób że nie oglądną tego czegoś :)

piotrbimbasik

no ja znam jeden podobny nazywa się "Insanitarium" bodajże z 2008 roku, ale i tak do tego crossa amulet i berło to mu daleko...

ocenił(a) film na 1
glupinick1

A swoją drogą sprawdzałem na IMDB - tam to coś ma szczęśliwie niższą ocenę i przeważają druzgocące recenzję - kilka z nich jest jednak wręcz entuzjastycznych !!!???? Opcji jest kilka - albo pisał je ktoś kto Cross oglądał pod wpływem silnych substancji psychotropowych, albo ktoś robi sobie jaja aby wtopić w to gówno kolejnych widzów, albo ktoś kto zainwestował kasę w powstanie tego koszmarka...

piotrbimbasik

słuchaj to jakieś dzieci, małolaty sobie żarty robią i zawyżają oceny takich filmów pisząc pozytywne opinie, zakładają z nudów po 50 kont i oceniają, a pózniej się ludzie nabierają na to że film niby z wysoką oceną w miarę a totalne dno, lepiej się tymi ocenami nie sugerować :)

piotrbimbasik

niestety na tego typu forach jest sporo nudzących się 12-13 latków którzy takie rzeczy robią

ocenił(a) film na 1
piotrbimbasik

Chyba nigdy nie powstalo nic gorszego, no może jakiś VHS z wesela...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones