PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=950}

Jak ugryźć 10 milionów

The Whole Nine Yards
6,9 63 874
oceny
6,9 10 1 63874
6,1 9
ocen krytyków
Jak ugryźć 10 milionów
powrót do forum filmu Jak ugryźć 10 milionów

Stojąc przed półkami naszej skromnej osiedlowej wypożyczalni wideo już sięgałem po "American Beauty", a nagle wpadła mi to głowy myśl- "może zobaczyłbym coś lżejszego?".
I tak skierowałem swe oczy ku "Jak ugryźć 10 milionów" i długo się nie wahałem- ten chwalony przez krytyków i widownie film, jest rzeczewiście przyjemny i mądry

Co najważniejsze film ogląda się świetnie jako powrót do klasyki kina, jako milą komedię, z rzadko przypominanym ostatnio przez twórców filmowych wątkiem kryminalnym. Tak naprawdę nikt nie jest tym za kogo się podaje, a niepewność trzyma nas przy ekranie do ostatnich scen

Reżyser opowieść sensacyjną o słynnym gangsterze słusznie doprowadził do granic absurdu- humor jest bez zwątpienia ciepły i mimo, że opiera się na typowym komizmie postaci i sytuacji, oryginalny.

Oglądamy historię dwóch zgoła odmiennych ludzi- gapowatego, lecz sympatycznego fajtłapę Oza Ozeranskiego, oraz profesjonalnego, szarmanckiego mordercę Tulipana Tuderskiego. Od razu przypomina się historyczny już Flip i Flap, tam bohaterów różniła głównie powierzchowność, tu mamy do czynienia z różnicą charakterów, mentalności i zwyczajów , ale po seansie okazuje się, że i te różnice są złudne, a para głownych bohaterów okazuje się być facetami podobnymi, pragnącymi od życia tego samego i mimo wszystko dążących do tego samego celu. Nawet nazwiska Oz Ozeranski i Tulipan Tudelski wydają się być jak gdyby podobne. Właśnie zderzenie tylko z pozoru różnych istot wywołała na ekranie masę zabawnych sytuacji. Na pierwszy rzut oka nasuwa się również zderzenie dwóch znanych aktorów i trzeba przyznać, że każdy z nich spisał się znakomicie. Bruce Willis w roli lekko cynicznego przestępcy potrafił umiejętnie i z pełną świadomością sparodiować własnych bohaterów z poprzednich filmów. Natomiast Matthew Perry spisał się znakomicie- zaangażowanie z jakim odtwarza rolę życiowego nieudacznika, trochę gapowatego inteligencika jest powalające. Cieszy również żeńska część obsady, a szczególnie Rosanne Arquette w roli sfrustrowanej żony

Udał się, ku mojej ogromnej uciesze wątek kryminalny- "Jak ugryźć..." stylistyką przypomina stare filmy gangsterskie, doprawione odrobiną czarnego humoru. Wydawałoby się proste do rozszyfrowania wątki kryminalne tak naprawdę wcale nie są schematyczne, a zakończenie pozostawia przyjemne uczucie, jakie przy ostatnich komediach rzadko dało się odczuć

Zachwyca również smakowita scenografia Ameryki, dodająca odrobiny smaku. Polecam film miłośnikom inteligentnej rozrywki i niebanalnych żartów, ja bawiłem się przednie. 8/10

Misiu

Chyba jednak "smakowita scenografia" glownie KANADY? :P

arazjel

Niezła nekrofilia,gość pisze z 2001 roku i jeszcze mówi nawet o kasetach VHS :)

Danio31b

Hehee, no rzeczywiście. VHS-y, wypożyczalnie kaset po prostu znak czasu.

ocenił(a) film na 6
Misiu

Mam nadzieję, że American Beauty też zobaczyłeś :)

ocenił(a) film na 6
Misiu

Wow opinia napisana 20 lat temu, serio?

paulina_j127

To jest właśnie ciekawe. Przeczytać coś z perspektywy czasu.

KateAusten24

Ja nie pamiętam czy oglądałem ten film czy nie. Przymierzam sie do włączenia go sobie. Komentarz sprzed ponad 20 laty mnie zachęcil do sprawdzenia tego filmu. Ciekawe czy autor nadal jest wśród nas :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones