PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105617}

Delgo

5,4 1 200
ocen
5,4 10 1 1200
Delgo
powrót do forum filmu Delgo
Corleone_94

ZGADZAM SIĘ!

jest tak zły że nawet w polsce się nie pokazał

plantum

Skąd wiesz jaką masz pewność? To, że w Polsce się nie ukazał nie oznacza to, że jest złe. Jaki nowy sposób oceniania filmów...

Corleone_94

czytaj ze zrozumieniem. o plagiat oskarżały osoby które widziały jedynie zwiastun Avatara.

beatka9006

Widziałam oba filmy i wydaje mi się że te latające góry z Avatara po części zgapiono, latający czerwony stwór też mi przypomina tego z Avatara. Ale reszta podobieństw jest bardzo naciągana. Zgadzacie się ze mną?

ps. CO do zapóźnienia PL to nie jest to spowodowane tym że film jest zły czy dobry. Przykładem może być Juno które u nas też pojawiło się z niezłym poślizgiem ...

kasia2409

Zgodziłbym się gdyby: To w Delgo pierwszy raz pojawiły się latające góry i latający czerwony stwór. Idąc tym tropem wszystko zostało z czegoś zapożyczone. Od statku kosmicznego, przez hibernację po karabin głównego bohatera.

ocenił(a) film na 10
reese

a mi się podobał. Sympatyczna bajka. Pod względem fabuły faktycznie nic nowego nie wnosi, ale schemat który znamy w Delgo jest zrealizowany na tyle dobrze, by oglądało się film przyjemnie.

Avatar osadzony jest w tej samej bajkowości i zbieżność jest oczywista, ale chyba nie można mówić o plagiacie.
W moim prywatnym rankingu Delgo będzie wyżej od Avatara, bo nie jest to kino tak długie, przesadzone a przez to nudne, prezentując przy tym tą samą warstwę fabularną.

Corleone_94

ten film jest z 2008 roku kiedy jeszcze avatar był w powijakach i mają słuszność posądzania avatara o plagiat

ocenił(a) film na 5
stantom1982

Moim zdaniem porównywanie Avatara do Delgo jest jednym wielkim nieporozumieniem. Podobieństw jest tu tyle, co nic. Cameron w swoim Avatarze splagiatował 100 innych rzeczy, ale Delgo jest zupełnie inną historią, a unoszących się skał, czy innych scenerii nikt chyba nie opatentował? To tak, jakby ułożyć piosenkę o miłości i posądzić o plagiat inny zespół, że też podjął taką tematykę.

Corleone_94

Luknij sobie i porównaj daty premier Avatara i tego filmu i zobaczysz że Avatarek był później. Więc Cameronek zerżną trochę z tego filmu. I nie mądruj.

impaler1

Scenariusz do Avatara powstał już w 1995 roku tylko tyle że wtedy nie było takiego sprzętu do zrobienia tego filmu...najpierw poczytaj trochę o Avatarze,potem komentuj.

ViAiPi

A jaki mam dowód? On powiedział iż miał pomysł w 1995, ale skąd ja mam wiedzieć iż mówi prawdę?

On tylko powiedział to co chciał powiedzieć i przypadkiem później okazało się iż powstał film który miał podobnie zbudowany świat.

Może pomysł z navi powstał wcześniej, ale koncepty zwierząt itd. ewidentnie został zerżnięty.

ViAiPi

Scenariusz „Avatara” powstał na kilkanaście razy przed jego premierą – w 1992 r. („Tańczący z Wilkami”), w 1995 („Pocahontas”), w 2003 („Ostatni samuraj”) itd.

Pottero

???

impaler1

Chodzi o to, że scenariusz „Avatara” to nic nowego, a dokładnie to samo co „Tańczący z Wilkami”, „Pocahontas”, „Ostatni samuraj” i wiele innych tytułów, tyle że w realiach science-fiction. Cameron wziął wątek istniejący w sztuce i filmie już od lat i opakował go w wymyślony przez siebie świat przedstawiony, złożony z motywów, które też pożyczył od innych, tak jak twórcy „Delga”.

Pottero

aaaa. Tak, faktycznie, całkowicie się z Tobą zgadzam.

Corleone_94

chciałam to zobaczyć ale ta animacja jest wręcz obleśna. Postaci wstrętne a scenografia wygląda jak z gier komputerowych około 2000 roku. Nie wiem jak tam fabuła tego dzieła ale postaci wyglądają jak humanoidalne skrzyżowanie małpy z żółwiem. No i te koszmarne ruchy, wygląda jak opening Heroes Of Might and Magic 3.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones